25 października podpisane zostało oficjalne porozumienie Wydziału Filologicznego UŁ z Komendą Miejską Policji w Łodzi.

Zawarta umowa o współpracy zakłada m.in. wypracowanie wspólnych strategii i działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa, jak również stopnia integracji cudzoziemców na terenie Łodzi. Już wkrótce rozpoczęte zostaną pierwsze wspólne aktywności. W ramach projektu „Otwarta Łódź”, którego kierownikiem jest dr Monika Kopytowska, wykładowcy Wydziału Filologicznego UŁ przeszkolą 80 funkcjonariuszy KMP z zakresu komunikacji międzykulturowej i porozumiewania się z osobami ze słabą znajomością języka polskiego, a także zorganizują kursy z języka angielskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Z kolei funkcjonariusz KMP przeprowadzi szkolenia dla cudzoziemców dotyczące bezpieczeństwa i przepisów prawnych.

Porozumienie z Komendą Miejską Policji w Łodzi